Shrnutí závodu 2018

Konal se 8.ročník závoduhorských kol

BEZVAKOLO.CZ BOLATICKÁ TŘICÍTKA 2018

„Super počasí, vyladěná nová trať a kvalitní konkurence…“ To je jedno z hodnocení účastníků letošního závodu.

Počasí opravdu zásadně ovlivňuje celý ráz této sportovní akce. A nádherný sluneční den tentokrát proměnil jindy náročný závod v odpolední piknik na trávě. Než ale závodníci začali lenošit na sluníčku předvedli opravdu kvalitní sportovní výkony.

Nejprve odstartovali děti na trati 100 metrů. Většinu z nich doprovázeli a povzbuzovali celou dobu jejich rodiče. V cíli si pak fotili své hrdé ratolesti s medailemi na krku.

Pak následovala nejroztomilejší část dne,závod na 10 metrů dětí na odrážedlech. Někteří vyrazili směrem do cíle s jasnou ambicí zvítězit, někteří se rozhlíželi a netušili proč je všichni tak povzbuzují a pár závodníků se rozhodlo trucovat. I v tomto závodě byli všichni odměněni medailemi a sladkostmi.

A pak už všichni sledovali přípravu na hlavní závod.Bikeři startovali ve třech vlnách na trať o délce 36 kilometrů s převýšením 850 metrů. Trasa byla nejen delší, ale i krásnější a náročnější zároveň, protože některé asfaltové úseky byly nahrazeny lesními technickými pasážemi. Tuto všemi oceňovanou změnu umožnil vstřícný postoj Mysliveckého spolku Chuchelná. I přes nebezpečně vypadající hromadný pád hned po startu se všichni borci dostali do cíle „po svých“. Překvapení se nekonalo a přední příčky obsadili závodníci, jejichž jména se objevují vždy na začátku výsledkových listin všech významných závodů. Čas vítěze Dominika Buksy z týmu FUTURE CYCLING - ED´SYSTEM je 1 hodina18 minut a 18 sekund.

Novinkou letošního ročníku byl závod na 15 kilometrů. Jedná se vlastně jen o zkrácenou verzi hlavního závodu, takže „nic pro slečinky“. Na start se postavilo 70 závodníků a nejrychlejší dosáhnul v náročném terénu skvělý čas 32 minut 58 sekund.

V době, kdy byli „dospěláci“ na trati, proběhly závody na 1,5 a 2,5 kilometru pro děti a mládež. Z jejich obrovského zájmu o vzájemné poměření sil vyplývá, že vyrůstá generace, která chce a bude sportovat.

Děkujeme za podporu Moravskoslezkému kraji, Bolaticím i okolním obcím, firmám, které pomohli závodu finančně a věcnými dary, desítkám obětavých nadšenců, bez jejichž pomoci by nebylo možné závod v takovém rozsahu realizovat, děkujeme závodníkům za odvahu postavit se na start a předvedené výkony, divákům za tradičně skvělou atmosféru a v neposlední řadě všem shovívavým, kterým příprava a vlastní závod rušily klid a soukromí.

Děkujeme vám a věříme, že i nadále budete podporovat závod horských kol v Bolaticích, který důstojně a hrdě reprezentuje obec a region.